One Piece Anime Görüşlerim (Acaba namı değer Çizgi Film mi?)


One Piece Anime Görüşlerim (Acaba namı değer Çizgi Film mi?) Şimdi ele alacağımız konu hakkındaki yazım Anime (Acaba namı değer Çizgi Film mi? diye soruyorsanız). Bu yazıyı anime hayranları için yazıyorum. Anime nedir? One Piece Animesi görüşlerim.

One Piece Anime Görüşlerim (Acaba namı değer Çizgi Film mi?)

Anime : Kendisine has çizim tekniklerinden oluşan japon çizim sanatıdır. Televizyon veya Sinemaya uyarlanan mangalardan oluşmaktadır. Her yaştan kişiye hitap eden animelerin en belirgin özellikleri ise karakterlerin hepsi iri gözlü ve uzun bacaklı olmasıdır.  Ayrıca karakterlerin el-kol hareketleri, ağlamaları, gülmeleri, konuşmaları çok farklı ve belli bir kuralları vardır. Animeler olağan ve olağan dışı her türlü konuyu ele almaktadır. Animeler, Çizgi Filmlerden farklıdır. Nedeni ise Çizgi Filmler fazla uzun ömürlü değildir. Fakat animeler mangalardan oluştuğu için uzun ömürlüdür. Yukarıda okuduğunuz gibi animelerin, çizgi filmlerden farkını anlamışsınızdır. 

Gelelim One Piece Animesine; One Piece 1997 yılı Ağustos ayında Eiiçiro Oda tarafından çizilmeye başlanmıştır. İlk olarak manga olarak yayınlanan çizimler daha sonra anime serisi olarak seyircilerin karşısına çıkmıştır. Animenin (animeyi izleyen herkesin çok sevdiği) ana karakteri ve benimde severek, her bölümde onun olmasını istediğim karakter Monkey D. Luffy. Bitmek bilmeyen azmi ve hiç usanmadan bir şeyi gerçekleştirmesi bu animeyi izleyenleri etkileyen en önemli özelliğidir. One Piece animesinin 700 (Mangada 769 bölüm) bölümden fazla bölümü bulunmaktadır. Bu nedenle yeni bir anime izlemeye başlayacaklar için tavsiye edebileceğim bir animedir. Daha öncede belirttiğim gibi animeler her yaştan kadın veya erkeğe hitap edebilmektedir. Fakat animeleri 18 yaş altındaki arkadaşların izlemesini tavsiye etmiyorum. Çünkü animelerin çoğunda mevcut olan cinsellik içeriği ve şiddet eğilimine yol açabilecek  zararlı şeyler bulunmaktadır. Örnek cinsellik içeriği nasıl mı? Şöyle ki kadın karakterlerin çoğunun göğüslerine dikkat çektirmeye çalışmak ve çok kısa giyinmeleri ve o karakterin bu özelliklerine bulunduğu her sahnede dikkat çekmek için belirginleştirmeleri ve ayrıca sürekli bir kavga olaylarının bulunması genç arkadaşlarımızı yoldan çıkarabilir. Bu nedenle değerli ailelere sesleniyorum. Bu konuda çocuğunuzun izleyeceği animeyi araştırın ve seçici olunuz. Her ne kadar genç arkadaşlar bu yazıyı dinlemeyecek olsalar da yazımıza devam edelim.

Monkey D. Luffy ana karakterimizin hayali Korsanlar Kralı olmak ve bu yolda tabi ki korsan yalnız olmamalıdır. Kahramanımızın bu hayali ile yola çıkmasını ele alan anime gerçekten ilginç ve birbiriyle çok bağlantılı konuları ele almaktadır. Çizgi Filmlerden farklı olarak her bölüm birbiriyle bağlantılıdır. Her karakter bir sonraki bölümlerde bu bağlantıyla birlikte ortaya çıkmaktadır. Monkey D. Luffy Shanks’a olan hayranlığı ile birlikte korsan olmaya karar verir. Ayrıca idam edilen Korsanlar Kralı Gol D. Roger’a olan hayranlığıda baştan görülmese de ilerleyen bölümlerde ortaya çıkmaktadır. Bu iki sebep nedeniyle Luffy korsan olmak istemektedir. Bu nedenle bu yolda denize açılan kahramanımızı çok büyük maceralar beklemektedir. Bu maceralar ile birlikte tayfasına yeni arkadaşlar katmaktadır. Luffy çoğu zaman kaygısız ve aklı havadadır. Fakat kişilik olarak çok temiz kalplidir. Bitmek bilmeyen bir iştaha sahiptir. Yaralandığı ve ayağa kalktığı zaman ilk yaptığı şey yemek yemektir. Bu animede Şeytan Meyveleri bulunmaktadır. Şeytan Meyveleri onu yiyenlere özel güçler veren bir meyve, kahramanımız Luffy ise kazara Akuma No Mi (yani Gomu Gomu Meyvesi) yemiştir. One Piece’in bugün (13.10.2015) itibari ile Türkiye’de 713 türkçe altyazılı bölümü bulunmaktadır. Yeni bir animeye başlayacaklar için kaçırılmaz bir animedir. Herkese duyurulur.

Daha önceki Levent Kırca’yı Hatıralarımızla Yad Ediyoruz… yazımız için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir