SureRemit Son Hızla Satışlarına Devam Ediyor


Merhaba arkadaşlar. ICO araştırmalarım sonucu sizlere çok değerli bulduğum bir projeyi kaleme almaya karar verdim. 

SureRemit Son Hızla Satışlarına Devam Ediyor

2018 yılının başında çok değerli projeler gün yüzüne çıktı, bunlardan biri de bu yazımda kaleme alacağım bir proje olan SureRemit. Projeyi incelemeye başlamadan önce bu projede danışman olarak görev yapan bir Türk olduğunu söylemeyi önemli buldum. Eray Altılı isimli ABD’de yaşayan bir Blockchain grubu lideri ayrıca NATO ve IBM’de görevlerde bulunmuş bir IT uzmanı mühendis. Projeyi incelemeye başlayalım.

Bugün dünyada 250 Milyon göçmene gönderilmek amacıyla yılda 600 Milyar Dolar para gönderimi yapılıyor. Farklı ülkelere gönderilen bu işlemler için göçmenlerin iki büyük problemi var. Bunlardan en önemlisi yüzde 7 ile 12 arasında değişen komisyon oranları, yani birine para gönderdiniz gidip çekmeye kalktığında çok yüksek komisyon ödüyor paranın çekildiği ülkede. Bu kadar yüksek komisyon oranları insanları farklı para yatırma yöntemlerini aramaya itiyor.
Diğer bir sorun ki aslında sorun değil merak diyelim, görünürlük yani paranın nereye harcandığını görmek istiyor aileler. Yani göçmenler, gönderdikleri paranın doğru harcandığını görmek istiyor, gönderilen paranın % 40’tan fazlası yiyecek, giyecek, ilaç, okul ücretleri veya kamu faturası ödemeleri gibi belirli ödemelere gidiyor, bunu biliyorlar. Gönderenler, gönderdikleri paraların gerekli ihtiyaçlara kullanıldığından emin olmak istiyorlar. Mesela Almanya’da üniversite okuyan kardeşinize para yolladınız ve bu parayı nerelerde harcadığını öğrenmek istiyorsunuz. O zaman SureRemit tam size göre bir sistem.


Diyelim Nijerya’da bir aile gıda, sağlık vb. harcamaları yapacak. SureRemit uygulamasıyla ABD’de yaşayan ailenin oğlu olan bir göçmen direk ödemeyi firmaya yapıyor, aile gidip ihtiyaçlarını oradan karşılıyor. Ödemeyi de çok daha az komisyon vererek yapıyor. Böylece aile hem zamandan kazanıyor, bankalarda sıra beklemiyor. Hem de yurt dışında çalışan göçmen ailesinin ihtiyaçlarını karşıladığından emin oluyor. Dünyanın her yerinde yapılacak olan firma anlaşmalarıyla göçmenler ailelerinin ihtiyaçlarını karşıladıklarına emin olacaklar ve huzurlu olacaklar.

Bu projenin çok iyi düşünülmüş bir proje olduğunu düşünüyorum ve birde şu konuya dikkat çekmek istiyorum. Bazı ülkelerde örneğin Afrika’daki geri kalmış ülkelerde yurt dışından gelen havaleleri takip eden çeteler var. Kendilerine gönderilen havaleleri bankadan çekmeye giden aileleri takip edip olası bir gasp ediyorlar. SureRemit bu problemlerin de önüne geçecek bir proje.

Bir cep uygulaması kullanacak SureRemit, yukarıda yazdığım işlemleri kolayca cep telefonu yoluyla gerçekleştirecek. Bu uygulamada şu özellikler olacak.

  • Cüzdan: Uygulama cüzdanına bağlanıp kolayca RMT satın alınabilecek.
  • Fatura: Çeşitli ülkelerde yapılacak anlaşmalarla yüzlerce anlaşmalı kuruma fatura ödemesi yapılabilecek.
  • Airtime: 135 ülkede 550 operatörden kolayca RMT alabileceksiniz.
  • Vouchers: Dünyada bir çok noktada perakende satış mağazalarında kullanabileceğiniz alışveriş fişi uygulamalarına kolayca ulaşılabilecek.


Token detaylarına gelecek olursak SureRemit’in resmi tokeni RMT olacak. Toplam 1 Milyar RMT üretilecek. Toplam market hacminin 10 Milyon Dolar olacağını ve 1 RMT=0.02 Dolar olarak işleme girecek. Bitcoin, Ethereum, Xlm, Litecoin ve Dolar ile bu projeye yatırım yapabilir, RMT satın alabilirsiniz.

Satış tarihleriyle alakalı sizlere bilgiler vermek istiyorum.
Ön satış 8 Aralık — 5 Ocak tarihleri arasında gerçekleşti ve çok başarılı performans ortaya koydu. Crowdsale ise 10 Ocak — 10 Şubat 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Proje ekibine de göz atmak istiyorum. Muhtemelen göçmen projesi olduğu için hiç bakmadan proje ekibinde bir çok göçmen olduğunu düşünüyorum. Takım kendi aralarında görev bölümü yapmış ve aşağıdaki ekip tarafından proje haline getirilmiş.
Proje danışmanlarının içinde bir Türk olduğunu size yazıma başlarken söylemiştim. Tebrik etmek gerek kendisini. Başarılar diliyorum ve başka projelerde de umarım kendisini görürüz.

Projenin çok kıymetli olduğunu düşünüyorum. Yatırım konusunda tavsiye olmamakla birlikte alımın size önemli kazançlar sağlayacağını düşünüyorum.

Detaylı bilgi için aşağıdaki adresleri kullanabilirsiniz:

Hepinize bol kazançlar dilerim.

Not: Yapmış olduğum araştırmalar tamamen kendi ön görülerimdir, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Leave a comment