Genel

Uzaylılar aramızda mı?

Uzaylılar aramızda mı? Herkesin merakla üzerinde düşündüğü uzaylıların varlığı ile ilgili Bilim insanlarının yaptığı araştırmalar sonucunda akıllara gelen bu soruya cevap bulundu.

Uzaylılar aramızda mı?

Herkesin ve özellikle bilim dünyasının merak ettiği soruların başında kainatta bulunan tüm yıldız sistemlerinde yalnız mıyız sorusuna Amerikan Astronomi Derneği yetkilisi olan Alan Stern dünya da veya uzayda gerçek anlamda uzaylı tespit edilememesi üzerine araştırmalara başladığını belirterek Stern “Uzaylıların varlığı konusunda şunları söyleyebilirim. Uzaylıları aslında gökyüzünde aramamız yerine, uzaylıları içimizde aramalıyız. Uzaylıları aramak için gökyüzüne değil yanımıza ve çevremize bakmamız yeterlidir.” dedi.

Dünya da herkesin merakla düşündüğü ve tartışmalara konu olan “Evrende yalnız mıyız?” sorusu dünya genelindeki tüm insanların aklını kurcalayan gizemli sorulardan birisi, bir diğer soru ise “Evrende yalnız değilsek uzaylılar neden bizimle temas kurmuyor?” gibi akıl kurcalayan ve merak uyandıran sorulara bilim insanları cevap verdi.
Amerika Birleşik Devletlerin Colorado eyaletinde bulunan South West Institute’de araştırma yapan bilim insanları, herkesi şok edecek açıklamalarda bulundular. South West Institute’de görevli olan bilim adamları yaptığı açıklamada “Dünya da uzaylılar hakkında araştırma yapan tüm bilim insanlarının ve uzay meraklıları tüm insanların uzaylıları görmek için her zaman gökyüzüne ve uzaya bakmaktadır. Uzaylıları aslında yukarıda aramak yerine aramızda aramak daha doğru olacaktır. Çünkü uzaylılar gökyüzünde değil” ifadelerinde bulundular.

Amerkan Astronomi Derneği yetkilisi olan Alan Stern’ın bu araştırmayı tasdik eder nitelikteki bir diğer açıklaması ise “Uzaylıları dünya dışında aramak yerine aramızda aramamız daha mantıklıdır.” demişti.
Alan Stern’in bir diğer ilginç teorisi ise “Uzaylılar dünyamızda ve aramızda yaşıyorlar. Uzaylılar hava da, kara da ve deniz de dünya atmosferi ve yaşamına alışmak için evrim geçiriyorlar. Evrim geçirdikten sonra, uzaylılar kendilerini belli etmeden aramızda hayatlarını sürdürüyorlar.” dedi.
South West Institute’de görevli bilim insanlarının bu konuyla ilgili yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde “Uzaylılar okyanusun derin yerlerinde, insanların ulaşamayacağı yerlerde, buzla kaplı olan okyanusun en derin ücra köşelerinde ve dünyamızın kuzey kutbunda dünya dışı varlıkların medeniyet kurmuş olabileceği öngörülmektedir. Böyle bir şey olduysa insanların bunu tespit edebilmesi imkansız bir şey” ifadelerinde bulundular. 
Bilim insanları ve Alan Stern’in yapmış olduğu bu açıklama sonrası öncelikle ABD’de yaşayan insanlar da daha sonra ise diğer dünya ülkelerinde yaşayan insanlarda şok etkisi yarattı.

Tüm bu açıklamalar ışığında akıllarda oluşan “Dünya Dışında Yaşam var mı?” sorusunu artık “Uzaylılar aramızda mı yaşıyor?” sorusuyla değişeceğe benziyor. 
Daha önceki Adlarını duymuş olabileceğiniz ülkelerin hiç bilmediğiniz para birimleri yazımız için tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu