Genel

Uzaylıların görünüşü hakkında açıklama

Uzaylıların görünüşü hakkında açıklama yapıldı. Oxford Üniversitesi araştırmacılarından bazıları uzaylıların görünüşü hakkında bilgi verdi.

Uzaylıların görünüşü hakkında açıklama

Oxford Üniversitesi araştırmacıları uzaylıların görünüşlerinin sanılanın aksine daha çok dünyada yaşayan canlılara benzeyebileceklerini belirttiler.
International Journal Of Astrobiology isimli dergiye verilen araştırma da astrobiyoloji ile ilgi daha önce yapılmış olan araştırmaların dünya dışı varlıkların gezegenimizden mekanik cihazlar ile bilgi alınmaya çalışılmasından ibaret olduğu belirtiliyor.
Oxford Üniversitesi tarafından yapılan araştırmanın araştırmacı ekibinden olan Samuel Levin uzaylı yaşam formlarıyla ilgili açıklamalar yaptı. Samuel Levin “Araştırma konumuzda Dünya’nın tüm ayrıntılarından arınmış evrim teorisinin farklı bir türünün yaklaşımı öngörülmektedir.”
Yapılan araştırmada görevli araştırmacılar evrende bulunan yaşamın gelişimi gezegenimizin varoluş süreci ve işleyişi iler belirlendiği açıklandı. Evrim teorisini destekler nitelikteki bu çalışmada dünya da yaşayan varlıkların evrim geçirirken oluşan farklı bir evrim ortaya çıkıyor. Bu evredeki evrim üst seviye bir evrim olduğu belirtiliyor. Üst seviye evrimden sonra çoğalma olduğu da belirtiliyor. Buna örnek olarak ise çok hücreli bir yaşam formu olan hücrenin bir başka organizma da birleşmelerini örnek olarak gösteriyorlar.  Yapılan araştırmanın teorisinin ampirik gözlemlerin böyle bir geçişin gerçek olması için olağanüstü şartların oluşması gerekmesine vurgu yapılıyor.
Uzmanların bu açıklaması sonrasında uzaylıların aramızda gelişerek Dünya’da yaşamaya başladıkları ve gelişimlerine devam ettikleri vurgulandı. Bu evrim sonrasında ise uzaylıların insanlara benzeyeceği ifade edildi.
Samuel Levin buna ek olarak “Uzaylıların iki ayak üzerinde yürüyebilen, yeşil gözlere sahip olacak anlamına gelmez.” ifadesinde bulundu. Samuel Levin’e göre ise uzaylıların evrim geçirmesi bu dünya dışı varlıkların görünüşlerinin ne olacağını anlamanın en iyi yolu olduğunun altını çizdi.
Uzaylılar aramızda mı yazımızda da yazmış olduğum Amerikan Astronomi Derneği yetkili olan Alen Stren’de bu tarz açıklamalar yapmıştı. Bu açıklamanın arkasından Oxford Üniversitesi  araştırmacılarının yapmış olduğu araştırma sonucundaki açıklama ise Alen Stern’ü destekler nitelikte oldu. İlerleyen zamanlarda bu konuyla ilgili hem Alen Stern’ün hem de Samuel Levin’in açıklamalarını sabırsızlıkla bekleyeceğiz. Uzaylılar aramızda mı? yazısı için tıklayınız.
Yapılan açıklamalardan anlaşıldığı kadarıyla uzaylılar aramızda ve evrim geçirerek bizlere benzemeye çalışmaktadırlar.
Daha önceki Yapay Zeka EnhanceNet-Pat yazımız için tıklayınız.

2 Yorum

  1. Benzetiyor olabilirsiniz. Ama fotoğraftaki kişi bir zamanlar ABD başkanı olan Obama'nın uzaylı koruması olduğu iddia edilen kişinin fotoğrafıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu