Genel

Velix ID Güvenilir Kimlik Bilgilerini Saklama Platformu

Velix ID Güvenilir Kimlik Bilgilerini Saklama Platformu başlıklı bu yazımda sizlere kripto para borsaları ve artık her coin ve ICO projelerinin kimlik istediğini biliyoruz. Velix ID ise tam bu alanda kimlik bilgilerinizi güvenilir bir şekilde Blockchainde saklayabileceğiniz bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

Velix ID Güvenilir Kimlik Bilgilerini Saklama Platformu

Velix ID kimlik bilgilerinin saklanabileceği blockchain üzerinde güvenilir bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Kripto para borsaları ve kripto para dünyasının en büyük sorunlarından birisi ise kimlik bilgileri ve bu bilgilerin saklanması sorunu başta geliyor. Mesela tanınmış olan bir borsaya dahi girdiğimizde hemen sizlere kimlik onayı istemektedir. Bunun yanı sıra çoğu ICO’larda artık kimlik onayı istemeye başlamaktadır. Kripto para dünyasının her yerinde kimlik bilgileri ile ilgili sorunlar karşımıza çıkıyor.

Kısacası Velix ID kimlik sorunun ortadan kaldıracak bir proje olarak göze çarpıyor. Velix ID’ye kimlik bilgilerinizi bir kez yüklediğinizde Velix ID kimlik isteyen tüm borsa, ICO veya coin platformlarına sizin kimlik bilgilerinizi güvenilir bir şekilde hemen yönlendirebiliyor. Kimlik bilgisi isteyen platform eğer güvenilir değilse Velix ID hemen sizi uyarmaktadır. Yine de güvenli olmayan platforma kayıt olmayı düşünüyorsanız Velix ID ikinci bir onay alarak bilgilerinizi platforma yönlendiriyor.


Bu projenin en önemli avantajı ise herkesin yaşadığı kimlik bilgilerinin farklı şirketlere satılmasıdır. Bu sorun ile birlikte kimlik bilgileriniz nedeniyle istemediğiniz reklamlar, mailler ve smsler alıyorsanız, bunun en önemli nedeni kimlik bilgileriniz ve tüm bilgileriniz başka kurum veya kişilere satıldığındandır. İşte bu sorunu Velix ID ortadan kaldırıyor. Bu problemi kökten çözerek güvenilir bir şekilde tüm platformlara kimlik bilgilerinizi verebileceğiniz bir platform ve proje olarak karşımıza çıkıyor.  
Blockchain’in güvenirliğinin yanı sıra platformunda güvenilirliği sayesinde kimlik bilgilerinizi gerçek hayatınızda da Velix ID sayesinde kullanabileceksiniz. Nasıl mı? İşte Velix ID sadece kripto dünyasında kalmayarak gerçek hayatınızda da kimlik bilgilerinizi güvenli bir şekilde kullanabilmenize imkan tanımaktadır. Örnek vermek gerekirse tatile gittiğinizde otellerin hepsi sizden kimlik istemektedir. Velix ID bu sorunu da ortadan kaldırmaktadır. Sizin yapmanız gereken otel resepsiyonundan anahtarı alarak odanıza çıkmak.
Bununla birlikte otelin ödemesini de Velix ID üzerinden de yapabilirsiniz. Velix ID kimlik bilgilerinizi güvenli bir şekilde sizin için koruyan ve istediğinizde hemen kullanıma imkan sağlayan kişisel bir asistan olarak görüyorum ben. Bunun yanı sıra Velix ID her zaman ihtiyacınız olabilecek oluşturduğunuz CV’nizi sizin istediğiniz her yere gönderebilmenize imkan sağlamaktadır. İş başvurusu mu yapacaksınız? CV’niz her zaman yanınızda olmayabilir. İşte tam da burada CV’niz hemen Velix ID tarafından başvuru yapacağınız yere otomatik olarak gönderebiliyor.  

Aslında Velix ID’yi sadece bir kimlik saklama platformu olarak görmemek gerekir. Çünkü Velix ID bizlere güvenilir bir ortamda geniş bir alanda dijital asistanlık yapıyor bir nevi. Proje bu alanda bir ilk olma yolunda ve yoluna başarılı bir şekilde devam ediyor.  

Velix ID Tokeni

Velix ID’nin kripto para birimi sembolü VXD olarak piyasalarda yer alacaktır. ERC20 tabanlı olan projenin softcapi 2.5 Milyon dolar hardcapi ise 23 milyon 800 bin dolar olarak belirlenmiştir. Projeyi incelediğinizde proje zaten işin başında soptcapi geçmiş durumda olduğu görülüyor. Bununla birlikte 1 XVD’nin fiyatı ise 1 dolar olduğu görülüyor. Toplam token miktarı ise 35 milyondur.Proje 2016 yılında hayata geçmiş durumda tam anlamıyla 2020 yılında faaliyete geçeceği roadmapında görülmektedir. Projenin Roadmapında yer alan tüm gelişmeleri zamanında yapmış olan bir proje bu gelişmelerde gecikme olmadığı görülüyor. Bu durumda projenin güvenirliği ise benden tam not almış durumdadır.Velix ID takımı ve ekibine baktığımızda başarılı bir CEO görüyoruz. Bununla birlikte proje danışmanları Blockchain’de uzman kişiler olduğunu görüyoruz. Projenin ekibinde ayrıca başarılı bir sürü kişinin olduğu da görülüyor.

Nitekim Velix ID projesi ve platformu kimlik bilgilerinin saklanabileceği bir platformdan öte olduğunu yukarıda da belirttim. Açıkçası güvenilir bir dijital asistan olarak karşımıza çıkıyor. Proje alanında bir ilk bu nedenle başarılı olacağına inanıyorum.

Proje ile ilgili ayrıntılı bilgi almak ve ekip ile ilgili daha iyi bilgi almak için aşağıda vermiş olduğum resmi web sitesine gidebilirsiniz.

Bu incelememizde farklı bir proje ile karşılaştık. Kimlik saklama alanında bir ilk olma yolunda yola başlamış olan projenin gelişmelerini yakından takip etmekteyim. 
Velix ID Resmi Web Adresi: https://www.velix.id
Velix ID Resmi Twitter Adresi: https://twitter.com/VelixId
Velix ID Resmi Telegram Adresi: https://t.me/velixID
Velix ID Resmi Facebook Adresi: https://www.facebook.com/VXDID/
Velix ID Resmi Bounty Kampanyası : https://bountyhive.io/r/SkyLords

Bir Yorum

  1. blockchain üzerinde gerçek kimlik bilgileri sistemi ile daha fazla güvenilir bir alış veriş ortamı oluşturulabilir. blok zincir üzerinde bir cv akıllıca bir hamle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu