#Yapay Zeka

Dbrain BlockChain’de Yapay Zeka (AI) Platformu

Dbrain BlockChain’de Yapay Zeka (AI) Platformu başlıklı bu yazımda sizlere BlockChain’de Yapay Zeka (AI) Platformu olan Dbrain Projesinden bahsedeceğim. 

Dbrain BlockChain’de Yapay Zeka (AI) Platformu

Dbrain projesi yapay zeka geliştiricilerin bir nevi yapay zeka yazılımcılarının projelerini geliştirmelerine yardımcı olmayı hedefleyen, başka geliştiricilerden yardım almaya yarayan ayrıca yapay zeka geliştiricilerinin projelerini satabilme ve satın almalarını sağlayan bir pazar alanı, paylaşım platformudur. Bununla birlikte Dbrain platformu kullanıcılarına ortak çalışma imkanı sunmaktadır. Bu platform güvenlik seviyesi üst düzey olan BlockChain sisteminde yer aldığından projelerinizi güvenli bir şekilde paylaşabilir ve satabilme imkanını bizlere sunuyor.
Dbrain platformunda yapay zekanın gelişmesine yardımcı olan geliştiricilere Dbrain kripto parası ile ödeme yapılmaktadır. Bu proje “Yapay Zeka için resim etiketleyin ve kripto para kazanın.” başlığı ile yüzde 80’ini veri olan yapay zeka için insanların veri girmesini sağlamayı hedeflemektedir. Dbrain bu alanda bir ilk olarak yer almaktadır. Dbrain platformunda yer alan yapay zekaya veri giren ve veri ekleyen kişilere Dbraincoin (DBR) adında sisteme ait coin ile ödeme yapılmaktadır. Ödeme yapılan kişiler bu coini istediği zaman çekebilmektedir.

Dbrain Platformu Nasıl Çalışmaktadır?

BlockChain sisteminde yapay zeka platformu olan Dbrain kendi kripto parası ile bu projenin gelişmesini sağlamış ve güçlendirmiştir. Bu platformda tüm veriler birbirine bağlıdır. Uygulamanın geliştirilmesi aşamasında yapay zekaya yardım eden tüm katılımcıların verileri birleştirilerek, kusursuz bir ürün ortaya çıkarılmaktadır.
Platforma ilk önce yapay zeka geliştiricisi verilerini yükleme yapar. Sistemde bulunan diğer katılımcılar bu uygulamanın geliştirilmesi için yardımcı olurlar ve DBR ile kazanç elde ederler. Daha sonra yapay zeka geliştiricileri verileri işleyerek yapay zekanın gelişmesine yardımcı olurlar. Son olarak bu platformda yer alan yapay zeka uygulamaları ilgili şirket veya işletmeler tarafından satın alınmak üzere hazır hale gelmiş olur. Tabi sadece şirketlerin bu platformda alım yapmayacağını da hatırlatmak isterim.
Dbrain projesi günümüz ödeme koşullarının adil olmamasını da ele alarak blockchain protokollerine dayalı olarak kripto para ile adil bir gelir dağılımını şeffaf bir şekilde sağlamaktadır. Dbrain SPOCK ve PICARD protokollerini kullanmaktadır. SPOCK protokolleri uygulamanın kalitesini kontrol ederek kesin bir şekilde doğrular. PICARD ise verilerinizi özel olarak gizleyerek verilerinizin güvenliğini sağlar ve böylece gelecek kazançlarınızı güven altına alır.

Dbraincoin Nedir?

Dbraincoin kısaca DBR platform üzerinde bulunan kullanıcıların yapay zeka için veri ekleme ve veri girme gibi işler karşılığında ödeme yapacağı ve kullanıcıların ödeme alacağı platforma ait bir kripto para birimidir.
Dbrain Space-Grade teknolojisini incelemekte ve bu teknolojiyi kullanmayı hedeflemektedir. Bunun amacı ise yapay zeka almak isteyen şirket veya işletmelere altyapısına ulaşılabilen, yüksek kaliteli uygulamalar sunmayı sağlamaktır. Bunun yanı sıra Yapay Zeka uygulamalarında Yüz Tanıma, Nesne Tanıma,  Ses Tanıma, Poz Tahmini, Rastgele Çiftli Veri Analizi, Sınıflandırma ve Bölünme gibi özellikler üzerinde durmaktadır. Bu platformda müşteri ve partner olan Microsoft ve Nvidia gibi büyük şirketlerin yer aldığı görülmektedir.
Bununla birlikte bu platform işsiz olan ve iş arayan kişilere hem iş hem kazanç imkanı sunmaktadır. Bu sayede dünya genelinde işsiz olan milyarlarca insana iş imkanı sağlayacaktır. Dbrain 2 trilyon banka hesabı olmayan kişiye iş fırsatı sunmakla birlikte farklı bir kazanç yolu sağlamaktadır.
Bu projenin baş mimarları arasında Dmitry Matskevich gibi veri uzmanı ve iki tane veri firması kurucusu olan birisi ve Aleksey Hahunov bilişim ve yapay zeka uzmanı ve iki tane şirket kurmuş başarılı kişiler yer almaktadır.
Dbrain Resmi Websitesi : https://dbrain.io
Dbrain Resmi Twitter : https://twitter.com/dbrainio
Dbrain Resmi Facebook : https://www.facebook.com/dbrainio
Dbrain Bount Kampanyası : https://bountyhive.io/r/SkyLords

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu