Makaleözgün yazıyazı

Kayıp Kıta Mu

Mustafa Kemal Atatürk Kayıp Kıta Mu’nun araştırılmasını istedi mi? Kayıp Kıta Mu neredeydi?

Kayıp Kıta Mu

Kayıp Kıta Mu ile Kaybolan Medeniyet Atlantis bu iki medeniyet ve kültürün bulunduğu yerlere ne oldu. Tarihlerdir ve yüzyıllardır devam eden bu merak tüm maceraperestlerin hayali oldu. Öyle ki romanların, filmlerin hatta dizilerin bile konu olarak ele aldığı bu iki medeniyet gerçekten var mıydı?
İlk araştırmalar İngiliz bir kaşif ve bir asker olan James Churchward’ın Tibet’e gittiğinde tapınaklarda rastladığı eski tabletleri tapınak rahiplerinden 12 yılda ancak öğrendiği Naga Maya dilinden tercüme ettiğini söylediği bu tabletlerde Mu ile ilgili Büyük Okyanus’un ortasında Amerika kıtası ile Asya kıtası arasında Avustralya’dan daha büyük olan bir kıtanın olduğunu yazmış olduğu kitaplarda anlatmıştır.
Kayıp Kıta Mu’nun varlığı ile ilgili bir sürü araştırma yapılmıştır. Ülkemizde dahi bu kıta ile ilgili araştırmalar bulunmaktadır. Kayıp Kıta Mu’nun varlığı bilim çevresinde ise varlığı ile yokluğu tam olarak tespit edilemediğinden Mu’nun gerçekte olmadığı yönünde olmuştur. Tahsin Mayatepek’in araştırmalarında ise Mu’nun varlığı ile ilgili elle tutulur delillerin tespit edildiği yönündedir. Bununla birlikte dil araştırmacılarının yaptığı araştırma da 37 farklı dilde ATA yani BABA kelimesinin benzerlik gösterdiği sonucu çıkmıştır. Bu araştırma birden çok kelimenin de benzerlik gösterdiği bildirilmiştir. Churchward’ın iddiasının dayanağı ise 12 bin yıl önce yazıldığı tespit edilen tabletlere dayanmaktaydı. Yine yapılan göç araştırmasında ise Kayıp Kıta Mu’dan göçlerin yapıldığı yönündeydi.
Bu iki medeniyet abidesi gerçekten olmasa bu konularda araştırılmalar yapılmazdı. Bunlardan birisi Mu; Mustafa Kemal Atatürk bu medeniyetin varlığı hakkında araştırma yapılması için görevlendirdiği kişiler Mu hakkında sağlam kanıtlara ulaşmıştır.
Bu araştırmalar sonucunda Mu’nun yerinin Pasifik Okyanusunda Amerika kıtası ile Asya kıtası  ve Avustralya ile Yeni Zelanda arasında  bu dördünün tam ortasında bulunduğu kanıtlarla belirlenmiştir. Yukarıdaki harita ise  Mu’nun temsili olarak çizilmiştir. 
Mustafa Kemal Atatürk  Mu’nun araştırılmasını istemesinin sebebi ise Türk ulusunun bu kıtadan Anadolu’ya göçmüş olduğunu öğrenmesinden dolayıdır. Bununla birlikte bu konu hakkında araştırmalar yapılmasını istemiştir. Atatürk’ün görevlendirdiği görevliler  Mu hakkında Meksika ve Hindistan’da tabletlere rastlamışlardır. Bunun sonucunda ise Mustafa Kemal Atatürk çok mutlu olmuştur. Fakat bu değerli insanın ölümü araştırmayı yarıda bırakmıştır. Gerçekten  Mu’nun var olduğunu bilmek şu an bile macera severleri heyecanlandırmaktadır. 
Şu an benim bile tüylerimi ürperten bu ilginç macera dolu  Mu ile ilgili ayrıntılı bilgileri konuyla ilgili kitaplardan ve internetten daha derin araştırma yaparak öğrenebilirsiniz. 
Fakat bilinen veya bilinmesine rağmen inkar edilen bir gerçek olan Mu’nun var olduğuna ben canı gönülden inanmaktayım.
Daha önceki Çekirdek Bağımlılığı yazımız için tıklayın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu