Genel

Kora Network Projesi

Bu yazımda sizlere bir umut projesi olduğunu düşündüğüm Kora Network Projesinden bahsedeceğim. 

Kora Network (Bir Umut Projesi)

Yaşadığımız dünya üzerinde yaklaşık 2 milyardan fazla insanın banka hesabı bulunmamaktadır. Bankalara, finans kuruluşlarına ve bu sisteme güveni olmayan kişileri ve ayrıca hiç bir banka hesabı olmayan kişileri hedefleyen bir proje olduğu görülmektedir. 

Kora Network bir umut projesi olarak başlattığı bu uygulama ile dünyanın %30’unu oluşturan 2 milyardan fazla kişileri ekonomiye kazandırmayı hedeflemekle birlikte bu kişilerin birikim yapabilmesini amaçlamaktadır. 

Bununla birlikte Kora Network dünya ekonomisine katkı da bulunacaktır. Ayrıca Kora Network’ü kullanacak olan bu 2 milyardan fazla kişinin daha kolay birikim yapmasını sağlayacaktır. 

Kora Network bunu nasıl mı sağlayacak. İlk öncelikle banka ve finans işlemlerinden insanların uzak durmasına neden olan sebepleri ele almaktadır. Bunların başında olan komisyon oranlarının fazla olması ve işlemlerin çok yavaş yapılması gibi başlıca sorunlar gelmektedir.

Kora Network daha düşük komisyon oranı ile daha hızlı işlem yapabilmeyi sağlayacaktır. Kora Network transfer, ödeme, kredi çekme, tarım ödemeleri ve uluslararası fonlar gibi konularda yoğunlaştığı görülmektedir. 

Kora Network bankacılık ve finans işlemlerinden uzak duran insanların uzak durma sebeplerini ortadan kaldıracaktır. Bu şekilde uzak duran insanların korkuları ortadan kalkacaktır. Kora Network’ün hedef kitle olarak belirlediği yerler ise gelişememiş ülkeler ve bu ülkelerde çiftçilik yapan kişiler. 

Kora Network Nijerya’da 20 bini aşkın çiftçi ile anlaşarak ürünlerini tedarikçiden alma, ürünleri satma ve para alış verişi konusunda anlaşmış durumdalar.

Kora Network kapsamlı finansal sistemler altyapısı

Para her zaman toplumların ve insanların refaha kavuşmasını sağlamaktadır. Bu bağlamda finansal hizmetlerde toplumların refaha ulaşmasını hedeflemektedir. Ne var ki finansal olarak düşük seviye de ve geliri az olan kişilerin pahalı ve zahmetli olan finansal hizmetlerden yararlanması zordur. İşte tam buradaki çözüm noktası ise Kora Network kapsamlı finansal sistemler altyapısı olarak karşımıza çıkıyor. 

Kora günümüzde sıkça kullanılmaya başlanılan BlockChain sisteminde kapsamlı finansal sistemlerin altyapısını oluşturmaya çalışmaktadır. Kora’nın amaçlarından birisi kendi kendine işleyen ve herkesin kullanabileceği bir sistem olmaktır. Bu bağlamda Kora Ağı ve Kora Dört Katmanlı Finansal Altyapı Sistemi üzerinde çalışmaktadırlar. 

Kora Network’ün baş mimarları Dickson Nsofor ve Maomao Hu’dur. 

Kora Network Resmi Websitesi: https://kora.network/

Kora Network Resmi Twitter: https://twitter.com/Kora_Network

Kora Network Resmi Facebook: https://www.facebook.com/thekoranetwork/

Kora Network Resmi Telegram: https://t.me/kora_network

Kora Network Bounty Kampanyası: https://bountyhive.io/r/SkyLords

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu